facebook web

Polpharma nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

31 października 2018

Polpharma została nominowana do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosi laureatów i wręczy im statuetki 15 listopada br. podczas „Kongresu 590” w Rzeszowie.

Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie dla firm, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki, budując pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości na całym świecie. W kategorii „Odpowiedzialny Biznes” nagradzane są przedsiębiorstwa wykazujące się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Polpharma została zgłoszona do tegorocznej edycji przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Firma od wielu lat firma kieruje się w swojej działalności ideą społecznej odpowiedzialności biznesu. Mottem Polpharmy są słowa „Ludzie pomagają ludziom”. W roku 2018 została jako pierwsza polska firma w historii zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce. O nagrodę Prezydenta w tej samej kategorii będą się ubiegać też Euro-Eko sp. z o. o. i PKO BP S.A.

Kolejna nominacja

To kolejne wyróżnienie Polpharmy przez kapitułę Nagrody Prezydenta. W 2013 roku firma otrzymała Nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Innowacyjność” za opracowanie innowacyjnych technologii i wdrożenie do produkcji serii substancji aktywnych z grupy leków przeciw osteoporozie: Alendronian Sodu, Risedronian Sodu, Kwas Zoledronowy i Ibandronian Sodu. Wcześniej, w 2005 roku, zespół naukowców z Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Janusza Rachonia oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA otrzymali wspólnie Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii „Wynalazek w dziedzinie produktu lub technologii“ za opracowanie nowej, w pełni oryginalnej metody otrzymywania alendronianu sodu, jednej z najskuteczniejszych na świecie substancji stosowanych w walce z osteoporozą. Z kolei w 2017 roku Polpharma znalazła się wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Badania i Rozwój”.

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 250 znajduje się w fazie rozwoju. Firma rozwija się również w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia. Stworzyła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie i buduje fabrykę leków biologicznych w Duchnicach pod Warszawą. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w zakresie liczby europejskich zgłoszeń patentowych. Jest także największym inwestorem w badania i rozwój w polskim przemyśle farmaceutycznym - w roku 2016 wydała ok. 267 mln zł na ten cel w swoich polskich ośrodkach.

Magdalena Rzeszotalska
Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR
607 696 473