facebook web

Markus Sieger mentorem w programie „Poland-100”

10 października 2018

Markus Sieger, Prezes Polpharmy, został jednym z mentorów programu „Poland-100” zorganizowanego z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Celem projektu jest wymiana wiedzy i przybliżenie młodym Amerykanom – m.in. studentom z Harvardu i innych wiodących amerykańskich uniwersytetów – osiągnięć największych polskich firm i ich liderów.

Ogłoszenie programu oraz spotkanie liderów polskiego biznesu ze studentami odbyło się na początku października w Nowym Jorku, podczas konferencji „Poland. The can-do nation”. W inauguracji wziął udział Premier Mateusz Morawiecki, który objął projekt swoim patronatem.

„Poland-100” jest programem mentoringowym kierowanym do młodych Amerykanów i utworzonym z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Mentorami programu zostało 10 właścicieli i prezesów największych polskich spółek – jednym z ich jest Prezes Polpharmy.

Unikalne doświadczenia i wymiana wiedzy

Zgodnie z ideą projektu, mentorzy stanowią filar dynamicznego rozwoju gospodarczego, ekspansji na światowe rynki, wykorzystania myśli naukowej i potencjału polskiego społeczeństwa. Uczestnicy programu będą mieli możliwość zdobycia unikalnych doświadczeń osobistych i profesjonalnych, poznając osiągnięcia liderów i kierowanych przez nich firm. Będą mieli także okazję przyjechać do Polski.

„Jestem zaszczycony, że dołączyłem jako jeden z 10 prezesów dużych polskich firm do programu mentorskiego Poland-100” powiedział Markus Sieger, Prezes Polpharmy. – „Ta znakomita inicjatywa, ogłoszona podczas konferencji o wymownym tytule <<Poland. The can-do nation>>, jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania studentom najlepszych amerykańskich uniwersytetów drogi do sukcesu wiodących polskich przedsiębiorstw ”.

O Poland-100

„Poland-100” to program, który daje możliwość spotkania z liderami kraju, właścicielami i prezesami największych polskich firm. W program zaangażowały się organizacje, które są filarami polskiej gospodarki: Paweł Surówka, Prezes PZU, Michał Krupiński, Prezes Banku Pekao, Roksana Ciurysek-Gedir, Wiceprezes Banku Pekao, Krzysztof Pawiński, Prezes Grupy Maspex, Zbigniew Inglot, Prezes Inglot, Franciszek Hutten-Czapski, Prezes The Boston Consulting Group, Michał Sołowow, właściciel m.in. Grupy Synthos, Adam Góral, Prezes Asseco, Prof. Janusz Filipiak, Prezes Comarch, Roman Pałac, Prezes PZU Życie, Markus Sieger, Prezes Grupy Polpharma, Maciej Adamkiewicz, Prezes Grupy Adamed.

Więcej informacji o programie jest dostępnych na www.poland-100.com

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 250 znajduje się w fazie rozwoju. Firma rozwija się również w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia. Stworzyła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie i buduje fabrykę leków biologicznych w Duchnicach pod Warszawą. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w zakresie liczby europejskich zgłoszeń patentowych. Jest także największym inwestorem w badania i rozwój w polskim przemyśle farmaceutycznym - w roku 2016 wydała ok. 267 mln zł na ten cel w swoich polskich ośrodkach.

Magdalena Rzeszotalska
Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR
607 696 473
Załączniki do pobrania