facebook web

Polpharma liderem badania “Most Attractive Employers Poland” 2018

25 września 2018

Polpharma została numerem 1. w kategorii Nauki Ścisłe w badaniu “Most Attractive Employers Poland” 2018!

W prestiżowym Badaniu Universum Award 2018, to właśnie studenci wybrali Polpharmę jako Pracodawcę marzeń w dziedzinie Nauki ścisłe.

Dzięki działaniom  budowania marki pracodawcy w  Środowisku akademickim Polpharma utrzymała pozycje lidera w  kategorii Nauki ścisłe,  wyprzedzając między innymi takich graczy jak Google, Microsoft, Nestle i Bayer. Po raz pierwszy Polpharma znalazła się również w TOP 10 w kategorii Zdrowie/Medycyna.

To szczególne wyróżnienie Polpharma otrzymała podczas Gali Universum Awards 2018, gdzie została doceniona przez studentów w dwóch kategoriach: Nauki ścisłe oraz Zdrowie/Medycyna. W kategorii Nauki ścisłe wyprzedziliśmy między innymi Google, Microsoft, Nestle i Bayer.  W kategorii Zdrowie/Medycyna Polpharma znalazła się, jako jedyna firma farmaceutyczna, w gronie takich instytucji jak: Lux-Med, Medicover i Centrum Zdrowia Dziecka.

Universum Talent Survey

Badanie Universum Talent Survey to największe na świecie tego rodzaju przedsięwzięcie, w którym bierze udział ponad 1,5 miliona studentów i młodych profesjonalistów z ponad 60 krajów.  W Polsce w tegorocznej edycji badania udział wzięło ponad 17,5 tysiąca studentów z 71 polskich uczelni wyższych, studiujących na 112 kierunkach.

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 250 znajduje się w fazie rozwoju. Firma rozwija się również w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia. Stworzyła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie i buduje fabrykę leków biologicznych w Duchnicach pod Warszawą. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w zakresie liczby europejskich zgłoszeń patentowych. Jest także największym inwestorem w badania i rozwój w polskim przemyśle farmaceutycznym - w roku 2016 wydała ok. 267 mln zł na ten cel w swoich polskich ośrodkach.

Magdalena Rzeszotalska
Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR
607 696 473